Як відбувається запис пісні у Студії звукозапису. Що для цього потрібно і як підготуватися.
Отже, Ви визначилися з бажаною піснею, підібрали музику та… А що далі? Перше, що від Вас буде потрібно – це репетиція. Не обов’язково заучувати текст, Ви завжди зможете піддивитися його. Але із заздалегідь відрепетованою піснею Ви почуватиметеся набагато впевненіше.
Після етапу вибору та репетицій настає довгоочікуваний запис.
Робота в студії звукозапису пов’язана з декількома досить незвичними для непрофесіонала аспектами: невелике приміщення, оббите спеціальним звукопоглинаючим матеріалом, спеціальна апаратура (мікрофон, навушники) тощо. Але боятися не варто – поруч завжди знаходиться звукорежисер, який допоможе Вам розслабитися, налаштуватися на потрібний лад, розповість про техніку роботи з мікрофоном та підкаже, як краще виконати пісню, де у вас є помилки. Олександр Босін, звукорежисер із великим досвідом роботи, із задоволенням відповість на всі Ваші запитання!
Запис вокалу рідко відбувається з першого дубля, тому 4-хвилинну пісню можна записувати близько години, з зупинками та виправленнями помилок. Завжди записується кілька дублів, щоб у подальшому можна було вибрати найкращий.
Коли запис вокалу закінчено, звукорежисер розпочинає обробку записаного матеріалу. Ця обробка називається зведення та майстеринг.