Майстер-клас Вікторії Бєлової

Майстер клас чудового педагога з вокалу, офіційного представника системи SLS (спів у мовній позиції) Вікторії Бєлової. Автор системи – американський педагог Сет Ріггс (Seth Giggs).

belova

Вікторія Бєлова – офіційний представник системи SLS у пострадянському просторі

У розпал концерту у знаменитому лосанджелеському «Форумі» суперзірка Стіві Вандер несподівано перервав шоу, щоб у присутності багатотисячної аудиторії висловити вдячність людині, якій багато в чому завдячував своєю успішною і тривалою кар’єрою. Він звернувся не до менеджера чи продюсера, а до Сета Ріггса – свого вчителя співу. І цей випадок не єдиний. Вдячні зірки віддають належне людині, чиї незвичайні методи допомагають їм з максимальною ефективністю використовувати їхній головний інструмент – голос. Чи то кінозйомка, концерт чи запис у студії, чи то Наталі Коул, Джеремі Айронс чи Майкл Джексон, Сет Ріггс допомагає уникнути неприємностей усім – і зіркам, і їхнім нервуючим продюсерам. Нещодавно він давав урок співу Вейлону Дженнінгсу навіть телефоном. Співак стилю «кантрі» перебував у Тахо, де допалений відкривати шоу разом зі своєю дружиною Джессі Колтер, як раптом він відчув, що з його голосом щось не в порядку. Це був перший контакт Дженнінгса та Ріггса. Тим не менш, Ріггс зміг швидко відновити голос співака за допомогою лише кількох спеціальних вправ.

3333

Сет Ріггс (Seth Riggs) – американський педагог з вокалу, автор системи SLS (спів у мовній позиції)

Прийоми та методи Сета Ріггса користуються скаженою популярністю у світі суперзірок, яким доводиться виступати щодня, а іноді й по кілька разів на день. На кон поставлені великі гроші, тому голоси його клієнтів мають звучати легко та без напруження. Не дивно, що коли співаки з усіх куточків світу з’їжджаються в Лос-Анджелес, їхні продюсери, менеджери або друзі одразу відправляють їх до головного фахівця з вокалу. Сет почав співати Баха та Генделя у національному соборі міста Вашингтон у віці 9-ти років. Його подальші інтереси поширилися різні сфери промисловості розваг. Він вивчав акторську майстерність разом із Лі Страсбергом, Сенді Майснер, Боббі Льюїсом та Френком Сілвером, хореографію разом із Пітером Геннаро, Маттом Меттоксом та Луїджі. Вокалом він займався разом із Джоном Чарльзом Томасом, Робертом Уідом, Тіто Шіпа та Кейтом Девісом, а режисурою з П’єром Бернаром, Матіаом Сінгером, Лео Таубманом, Чарльзом Уодсвортом, Джоном Браунглі, Гансом Хайнцом та Луї Гревером. Він вступив у свій перший професійний союз за два роки до того, як отримав диплом. Згодом він став членом усіх артистичних асоціацій AFTRA, SAG, AGVA, AGMA та ACRA (асоціація канадських артистів, що працюють на радіо).

Сет прожив у Нью-Йорку 10 років. Три роки він виступав на Бродвеї та протягом 6-ти сезонів працював запрошеним артистом у нью-йоркському театрі. У розпал своєї кар’єри він раптом виявив, що має великий дар допомагати своїм колегам. Після кількох занять із ним співаки могли використовувати свій голос більш ефективно, чого не відбувалося під час занять за традиційною методикою. Це додало йому впевненості і він серйозно взявся викладанням. Успіх на цій новій ниві прийшов миттєво і багато студентів покинули своїх викладачів, щоб навчатися у Сета. Він намагався переконати інших педагогів у перевагі свого методу, щоправда, безуспішно. Нетрадиційні методи, незалежно від цього, як вони працювали, зустрічалися викладацькою середовищем у багнети. Він був виключений із національної асоціації викладацького співу та втратив роботу у всіх коледжах. Відкинутий своїм середовищем, Ріггс приїхав до Лос-Анджелеса, де й заснував найпрогресивнішу школу вокальної майстерності нашого часу.

Він прибув до Лос-Анджелеса на орендованій вантажівці, яка перевозила його мотоцикл і музичний архів, маючи в кишені 330 доларів. Його першою клієнткою з середовища шоу-бізнесу стала Енн Маргарет, якій доводилося одночасно і співати та танцювати в Лас-Вегасі. Потім Боб Фосс та Гвен Вердон найняли його для занять із Ширлі Маклейн, яка готувалася до зйомок фільму «Sweet charity». Отримував запрошення і з Нью-Йорка. Його репутація зростала одночасно зі списком клієнтів. Грегорі Пек одного разу попросив Френка Сінатру порекомендувати гарного вчителя співу для його сина Ентоні та Сінатра відправив його до Ріггса. Містер Сінатра порадив те саме і роджеру Муру, який також відправив свого сина Джоффрі на вишкіл до Сета. Містер Ріггс набув репутації кращого викладача вокалу в індустрії розваг. Крім того, що Сет Ріггс займався з артистами театру, кіно, телебачення та естради, його студенти за останні 10 років отримали різноманітні призи, премії та стипендії на суму понад півмільйона доларів. Серед них можна назвати 4 премії Метрополітен Опера, премію рокфеллерівського фонду, премії Френка Сінатри, нагороди Фонду Молодих музикантів, нагороди Зальцбурзького Моцартівського Фестивалю, нагороди Національної Опери, а також європейські стипендії Фулбрайта та Ротарі. Учні Сета успішно працюють в оперних театрах Мюнхена, Гамбурга, Франкфурта, Зальцбурга, Відня, а також у Статс-опер, Ла Скала. «Ковент Гарден» та багатьох інших.

Влітку 1982р. містер Ріггс на прохання канадського уряду працював із 33 співаками. Також йому доводилося займатися відразу з 20 молодими акторами їхнього Стратфорда. Різноманітність жанрів та стилів, в якому працюють його вихованці, лише вкотре підтверджує універсальність та практичну цінність його методики. Щороку без будь-якої реклами до нього приходять понад тисячу нових учнів. 40 відсотків із них займаються оперним мистецтвом, а 60 поп-музикою та мюзиклом. Він викладає у своїй приватній студії, де є репетиційний зал на 75 місць з 20 футовою сценою. Ріггс читає лекції та проводить майстер-класи з вокальної техніки у різних коледжах США та Канади. Крім того, він консультує найвідоміших медиків, що спеціалізуються на функціональних та органічних розладах голосового апарату. У прагматичному світі шоу-бізнесу, де час – це гроші, Сет Ріггс, учні якого здобули 90 нагород «GRAMMY», є професіоналом, чия робота спрямована лише на результат.